У чому є суть Козака Мамая, й що він підказує Чоловікам та Жінкам.

By vedavrat
*** У чому є суть Козака Мамая, й що вельми корисне він підказує Чоловікам та Жінкам. ***

Антон Кузнецов: “У чому сенс образу Козака Мамая, і яку користь з нього слід винести Чоловікам, та й Жінкам”

1.
Що робить Козак Мамай
Всі ми знаємо про картинах, малюнках, вишивках та інших образах Козака Мамая. Козак Мамай сидить і, як багатьом здається, просто нічого не робить …
Але насправді він робить. І щось дуже важливе. Козак Мамай робить дещо найважливіше…

2.
«Робити чи думати?»
Як дізнатися – чим зайнята свідомість людини?..
Тоді керівництво зрозуміло, що завдання і справи інженерів за своєю суттю відрізняються від завдань і дій електриків, вахтерів, електронників і подібних працівників, і їх виробничі процеси – внутрішні, «розумні», тобто аналітичні, які планують, стратегічні, творчі та подібні.

3.
Перед тем як щось робити…
«««Перш ніж щось робити, потрібно добре подумати»»» – народна мудрість і народна дурість.
Ми всі «зрозуміло», «звичайно» йдемо в школу в 6-7 років, і так само «природно», «зрозуміло» йдемо в інститут в 16-17 років. А чому?
І «перші відносини» / «перший секс» у нас «трапляються» автоматично (по досягненню «віку», внаслідок бажання тіла і при появі першої ж можливості), але без усвідомлення, що ж реально відбулося за великим рахунком (по суті), і як тепер далі жити в новому стані.
Потім у нас «кар’єра» / «робота» /  «досягнення» та «успіхи»… Адже «що тут думати ?! — працювати потрібно!»…
Потім ми робимо спробу шлюбу. І тут нічого думати – «просто треба», «треба вискочити заміж», «треба нагулятися і одружитися на скромній, але сексуальної дівчині».
І дітей теж як би «дуже потрібно народжувати»… Чому?.. «для продовження роду!»…
Зачекайте, «для продовження Роду» або для «продовження роду»? І якого / чийого Роду? «А що – є різниця?..» А що таке Рід?
«Не знаю … Але його ‘потрібно’ обов’язково продовжувати…» Тим більше це приносить задоволення (не саме Рід, а спроби «продовжити Рід»).
Та й інші наші дії, вчинки, спроби і бажання теж «автоматичності» і «передбачувані». Тому легко бути астрологом / провісником / віщуном.
Ми-жінки намагаємося в взаєминах з чоловіками слідувати тому, що «побачили по телевізору», «прочитали в жіночих журналах», «бачили в шоу», «чули від подруг», «читали в жіночих романах», «чули в піснях про ‘кохання’» (і намагаємося втягти в таку ‘схему відносин’ чоловіка)?
Дуже намагаємося. Хоча знаємо, що через це «80% розлучень».
А чому? «Тому що так треба!»… Тому що «так буде краще»… Тому що «так буде краще мені» хоча б і не довго… Тому що «це просто іншим не пощастило, а мені пощастить», «це у інших ‘звичайна любов’, а у нас ‘особлива любов’, у нас ‘божественна любов‘»…
І головне питання: ми хочемо грошей? А яку саме кількість грошей ми хочемо? А чому?!

4.
Чому?
Так, вранці ми прокидаємося, і відразу йдемо на роботу. Особливо, якщо сьогодні – «будній день». Особливо, якщо я – чоловік. Так навіть якщо я – жінка, я теж “хочу на роботу” вранці. Або хоча б не вранці, але «в полудень». Або не сильно хочу, на як би тягне.
Або я не хочу «на роботу», але йду туди без бажання, тому що «треба» або тому що «потрібно».
А чому «треба»? А кому це «потрібно»?
Може ви подумали, що я маю на меті, щоб ви не ходили на роботу? І щоб у вас не було грошей, і ви померли з голоду? Скажу чесно – ні.
Але якщо ви щоранку йдете на роботу, і це вже триває 12-24-36 років, то хоча б, щонайменше, робіть це усвідомлено.
Тобто розумійте (усвідомлюйте) – чому Ви туди йдете. Яка Сила вас туди тягне (Ra), або туди жене (Ke). Особливо, якщо Ви – жінка.
Або якщо Ви – чоловік і починаєте усвідомлювати, що «тут щось не те», дивно і неадекватно для чоловіка ходити на роботу, тому що «так все роблять», тому що «що тут думати – працювати треба!»…
Якщо Ви будете більш уважні і пробуджені, більш усвідомлені, хоча б просто вранці – перед тим як піти на роботу, спробуйте: зупиніться і «подумайте», поміркуйте, тобто помедитуйте (‘meditatio‘ на латині – це «роздум»).
Автоматично («за звичкою») нам здається, що «робота» – це «звичайно потрібно». Але пізніше будуть приходити інші відповіді (осяяння): «А може не треба?..». Або хоча і «потрібно», не «звичайно потрібно».
І найбільш цінні такі розуміння: робота – але не зовсім ця робота, «я повинен займатися чимось іншим» або «зовсім іншим».

5.
При чому ж тут Козак Мамай?
Пам’ятаєте, який він (як його зображують) і що він робить (що він показує, «символізує», підказує, радить)?
Козак Мамай не просто лежить (тобто не відпочиває) і не стоїть / не йде / не працює (тобто не діє). А він сидить в природній позі, з рівною спиною (!), Він дуже спокійний (у стані спокою), але максимально пробуджений (у стані усвідомлення). Такий стан часто називають «пробуджені спокій».
Очевидно, що Козак Мамай розмірковує, тобто «думає», медитує.
А про що він розмірковує? Про що розмірковує Козак Мамай, особливо якщо Сонце сходить? (І тоді на картині зазвичай кінь є білий.)
Про те, що він буде робити «сьогодні», в цей сонячний день — світловий день. Може він піде на роботу, а може зробить щось інше, більш важливе…
Але вранці (на сході Сонця) він не думає, про «вчора» (минуле), а медитує про «сьогодні», і трохи про «майбутнє» («завтра») взагалі.
Про що розмірковує Козак Мамай, якщо на картині Сонце заходить? (І тоді зазвичай кінь зображений сірий або чорний.)
Він увечері медитує про те, що зробив «сьогодні», та й про «минуле», про «вчора».
Двісті-триста років тому практично в кожній українській хаті, в кожній родині були зображення козака Мамая (навіть і сто років тому теж були, хоча вже набагато рідше).
Яким знаком (зазначенням, радою) вони були для людей, особливо для чоловіків?
Міркуй – «думай», медитуй, розумій. Тобто будь усвідомленим, пробуджені, який розуміє. Особливо, якщо ти – чоловік.
Думай — медитуй — як мінімум двічі в день (на добу). Вранці після сходу Сонця, перш ніж хоч щось робити; і ввечері, після того, як ти зробив все, що міг/зміг.
Крім того, Козак Мамай – це козак-характерник, тобто просвітлений чоловік, який завдяки медитації досяг досконалості в усвідомленості, у якого свідомість стала максимально розвинена.
Тому на цих картинах зазвичай писали: «Сидить козак, у кобзу грає; що замислить, те все має…», «Сидить козак, на кобзі грає; що задумає, то все досягає…».
З цієї ж причини на малюнках Козака Мамая писали: «Козак – душа правдива». Тобто просвітлений чоловік-воїн – це святий, який захищає Правду-Істину – підтримує Закони Бога/Роду.
Більш того, на картинах «Козак Мамай» зображено дерево, і не просте дерево, а Дерево Життя, Дерево Всесвіту. Це теж дуже важливий символ, і корисне нагадування.
Є й інші символи і секрети в цьому зображенні, особливо в його класичному варіанті.
Наприклад, на картинах були такі тексти (написи): «А що ти на мене дивишся? Все одно не відгадаєш – звідки я родом, і як мене звуть не дізнаєшся; у мене ім’я не одне, а є їх багато, … як хочеш називай, все дозволяю…».
Або «я є Ніхто»…
Тому, коли говорять, що картина «Козак Мамай» – це народна ікона, то це не образний вислів, а дійсно філософське і духовне писання, яке символізує дві Вищих Сили — Рід та Природу — і нагадує людям про найголовніше.
І, на думку істориків, Козак Мамай – дохристиянська ікона, такого Козака Мамая зображують вже більше двох тисяч років.

6.
Інтелект чи розум / свідомість
Тут може багатьом видатися, що, оскільки я раджу “думати”, то я прихильник інтелекту — «логічного підходу» («мозку», «сірої речовини»)… Але це зовсім не так!
Я проти інтелекту (в контексті тих самих фундаментальних і сутнісних сфер життя, які я перерахував вище, коли «факти і логіка» не тільки не допоможуть, а й заведуть “не туди”).
Я кажу, що мудрість важливіше інтелекту; а головне – це усвідомленість, свідомість.
Саме тому (через помилки інтелекту – ‘Прага-Апаратха‘) якраз існує фраза – «людині властиво помилятися». Це означає, що «інтелекту людини властиво помилятися».
Життя в своїй суті – це поле всіх можливостей. Але людина, в залежності від того, на скільки його свідомість пробуджена, вибирає тільки ті можливості (ті «потреби», ті «мені потрібно»), які він усвідомлює. Своїм усвідомленням і своїми виборами, кожна людина формує своє індивідуальне Життя. А якщо в житті з’явилися проблеми, то причина в тому, що свідомість не достатньо пробуджена, щоб розуміти (усвідомлювати) вихід / вирішення даних питань або усвідомлювати, що проблеми немає або проблема насправді в іншому (на іншому рівні).
Тому «думати», міркувати, розуміти необхідно, але не «Силою інтелекту” (не Bu)! А Силою Мудрості (Gu) та Силою Свідомості / Усвідомленості (Sy). Для цього, як ми знаємо, ми займаємося технікам розвитку свідомості, розвитку усвідомленості («духовним практиками»).
А Козак Мамай – це той Козак, хто медитує, тобто Чоловік-Воїн, який практикує Медитацію, Дхьяну (внутрішню «Духовну практику», практику для Духу).
З цієї ж причини (через помилки інтелекту) Махаріші Махеш Йоги говорив, тобто давав таку пораду: «Всі проблеми в твоїй “голові”».
Це означає, всі проблеми знаходяться «в інтелекті», на рівні інтелекту, на рівні фактів / слів / думок / логіки / аналізу і синтезу. А на рівні Мудрості/Знання (Свободи Простору, Поля Всіх можливостей), а тим більше на рівні Свідомості/Духу (Сили Бога, Сили Роду) проблеми зникають.

7.
Підсумки та поради

1) Перша і головна рада: Не живіть бездумно, неусвідомлено, «на автоматі», як робот, «як усі», тому що «просто треба», тому що «а як же інакше?»…
Перш ніж Ви приймаєте важливе сутнісне рішення (в таких сферах як відносини, шлюб, діти, робота, Справа, Справа життя і подібних), зупиніться, сядьте як «козак-мамай» на годину або хоча б півгодини (а краще день або два) і «подумайте», «поміркуйте», тобто помедитуйте.
І це не рекомендація «генерувати думки», тобто «включити інтелект», «розкинути мізками», а навпаки «вимкнути інтелект» і бути без думок, просто бути, просто усвідомлювати. Тоді будуть посилюватися Мудрість і Усвідомленість.

2) Друга порада: Подивіться – чим Ви займаєтеся і на що Ви витрачає більшу частину свого часу.Якщо Ви ходите на роботу, то усвідомлюйте – чому Ви це робите. Тобто якась Сила Вас туди «жене» (який страх Вас туди примушує ходити) або яка Сила Вас там «вабить» (яке «щастя»/«радість»/«мрію»/«мету» Ви там отримуєте або сподіваєтеся отримати). Теж саме з іншим: якщо Ви – в стосунках/шлюбі, то навіщо Вам вони?; якщо у Вас діти – навіщо вони Вам?; Ви збираєтеся заводити дітей – з якою Метою?; Ви хочете віддати дітей в школу або послати в інститут – заради чого?

3) Третя порада: При зростанні усвідомленості («рівня свідомості / усвідомлення») у Вас буде більше внутрішніх відчуттів, Знань, більше розуміння. І тоді будуть такі бажання, як: може мені сьогодні не піти на роботу, а зробити щось більш важливе; або може мені в вихідний піти не “на пиво”, а провести час за якимось іншим, більш сутнісним справою/заняттям; або може у вільний час зробити щось цінне, фундаментальне, «вічне», щоб нащадки могли мене пригадати за щось «хороше», істотне, гідне… Й аналогічні відчуття. В кінці ранкової медитації Ви можете запитати себе: а якщо сьогодні був би останній день мого життя, то тоді щоб я сьогодні робив найважливіше, як треба провести цей день?

4) Четверта порада – це езотерична рекомендація. Я буду давати її індивідуально.

* * *

Школа Ведаврата

Якщо Ви не знаєте як медитувати, ми — «Школа Ведаврата» — можемо навчити Вас і технікам та практикам медитацій також.
Якщо Вам потрібні глибші відповіді в даних сферах життя, або Ви хочете точно і конкретно дізнатися своє особисте Призначення (Мету життя), або хочете розібратися зі своїми взаєминами/стосунками, теж можете звернутися до нас.

// АнтонМихайловичКузнецов

У чому є суть Козака Мамая, й що вельми корисне він підказує Чоловікам та Жінкам:
http://uk-ua.vedavrat.org/?p=11222

*** У чому сенс образу Козака Мамая, і яку користь з нього слід винести Чоловікам, та й Жінкам ***

Print Friendly, PDF & Email