Железнодорожные билеты в Украине снова можно купить без паспорта

Залізничні квитки продаватимуть без документів, що засвідчують особу

З метою покращення якості обслуговування пасажирів на залізничному транспорті 14.11.2007 року Кабінет Міністрів України своєю Постановою скасував оформлення повних та дитячих проїзних документів з наданням паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу. Йдучи назустріч багаточисельним побажанням пасажирів, Укрзалізниця ініціювала внесення змін до «Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом» у пункті придбання квитків.

Практика впровадження та продажу іменних проїзних документів показала проблеми, які виникають у громадян у разі потреби придбання проїзних документів та відсутності при цьому відповідних документів, що посвідчують особу, чи їх ксерокопій. Як правило, ці проблеми виникають, коли треба придбати проїзні документи для родичів, які прибудуть із інших міст України чи інших держав, представників комерційних структур, які прибувають на ділові зустрічі до своїх партнерів, тощо. Разом з тим, введення інформації щодо прізвища та ініціалів пасажира як до автоматизованої системи, так і запис цих даних при ручному оформленні збільшує час на оформлення кожного проїзного документа.

Пільгові та безплатні проїзні документи оформлюватимуться за пред’явленням документів (оригіналів), що підтверджують відповідне право, з внесенням до проїзного документа прізвища, ініціалів особи та номера посвідчення про право на пільги.

Також згідно з Постановою вносяться зміни до «Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом» щодо пошкоджених (склеєних, підмочених, обгорілих, розірваних) проїзних документів, які відтепер можна буде поновлювати, за наявності достатньої інформації на проїзному документі для поновлення.

У відповідності до чинного законодавства Постанова набере чинності не раніше дня опублікування в офіційних виданнях.

— Управління взаємодії зі ЗМІ Укрзалізниці
www.uz.gov.ua/index.php?f=Doc.View&p=news_2778.0.news&lng=ru

Leave a Reply